Kontakt
Młodzieżowy Dom Kultury
w Zgierzu

"Istniejemy, by wspierać młodzieńcze zapały,
Doprowadzić młodych do sławy i chwały,
Rozwijać intelekt, kulturę, tężyznę,
Wychować mądrą kobietę i mądrego mężczyznę."
                                         


Młodzieżowy Dom Kultury
w Zgierzu, ul. Długa 42
95-100 Zgierz
tel./fax (0 42) 719-08-52
e-mail: mdkzgierz@o2.plMDK w Zgierzu prowadzony jest przez Powiat Zgierski.MDK w Zgierzu jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego.

STRONA ARCHIWALNA MDK

Zapraszamy na nową stronę WWW.MDKZGIERZ.PL

Zapraszamy do obejrzenia wersji elektronicznej

W wersji papierowej do nabycia (za darmo) w:
MDK Zgierz, Stacja Nowa Gdynia, MOK Zgierz, Księgarnia "Pan Tadeusz",
Miejska Biblioteka Publiczna, Biblioteka Pedagogiczna - filia, Pizerria "Da Grasso"
LO im. Staszica, SLO im. Traugutta, ZS nr 1 im. Cezaka, Zespół Szkół Społecznych TPZ.
Zapraszamy do lektury!!!
   W sobotę  14 czerwca 2014 r. na terenie Ośrodka Sportowo - Wypoczynkowego Malinka w Zgierzu odbyły się XIX Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Kolarstwie Górskim Family Cup 2014. W zawodach wzięło udział 96 kolarzy.  
Trasa wyścigu przebiegała przez piaszczysty, pagórkowaty las. Długość trasy zależna była od kategorii wiekowej (proporcjonalnie od najmłodszej do najstarszej od prawie 2 km do 20 km).

Wyścigi przeprowadzone były według klasyfikacji indywidualnej i rodzinnej z podziałem na kategorie wiekowe. Rywalizacja odbyła się w 4 czterech kategoriach kobiecych i 9 męskich. Najmłodszy zawodnik - Jan Rubacha - miał zaledwie 5 lat. W kategorii rodzinnej wystartowało 10 rodzin. Najlepsza okazała się rodzina Dziedziców (Waldemar i Piotr).

Osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary, zaś pierwszych sześć - dyplomy i zakwalifikowały się do Ogólnopolskiego Finału Mistrzostw, który odbędzie się 30 sierpnia 2014 r. w Kielcach.   

Wśród wszystkich zawodników rozlosowano nagrody m.in. myjki ciśnieniowe, akcesoria i odzież sportową, kosmetyki, karnety do klubu fitness i obiektów MOSiR w Zgierzu. Nagrody ufundowali patroni honorowi: Witold Stępień - Marszałek Województwa Łódzkiego, Krzysztof Zgierski - Starosta Zgierski, Iwona Wieczorek - Prezydent Miasta Zgierza oraz sponsorzy: Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Drogerie Rossmann, Klub Fru Fitness w Zgierzu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu, Zgierskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Markab, Kasa Stefczyka w Zgierzu, Bank Spółdzielczy w Zgierzu, Dynamo Łódź, Nordhorn - skarpety specjalistyczne w Aleksandrowie Łódzkim.

O regenerację zawodników zadbali: Bim Gastronomia - Bar Express i Bar Myśliwski - fundator posiłku oraz Zjazdowa Łódzki Rynek Hurtowy - fundator jabłek, zaś pragnienie gasili Idee Kaffee, Red Bull.

Patronat medialny nad imprezą sprawowali: Portal WirtualnyZgierz.pl, Serwis EZG.INFO.PL, Internetowe Radio Obywatelskie EZG, Portal Miastodzieci.pl, Eurodesk Zgierz, TVP Łódź, STVK Centrum, Radio Łódź

Wyniki w klasyfikacji indywidualnej
Wyniki w klasyfikacji rodzinnej

Fotogaleria
   

Tak dzieciaki z Akademii Małolata świętowały zbliżające się zakończenie roku szkolnego...
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Fotogaleria
   


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia... Fotogaleria
   


Młodzieżowy Dom Kultury oraz Pracownia Fotografii serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy OTWÓRZ OCZY - 28 maja w środę o godzinie 18.00. Podczas otwarcia towarzyszyć będzie multimedialny pokaz prac uczestników podsumowujących rok szkolny wspólnej oraz indywidualnej pracy. Wystawa prezentuje prace dwóch grup: członków Koła Fotograficznego oraz dorosłych uczestników warsztatu. Każda fotografia jest niepowtarzalna. Ale nie każda przenosi ważne znaczenia, istotne komunikaty. Nie jest najważniejsze by zdjęcie było "ładne" ale dobre. Pomijając poprawność podstawowych parametrów ekspozycji, dobór odpowiedniej kompozycji i oświetlenia fotografia wyzwala w nas emocje. Autorzy prac realizowali różnorodne pomysły, rozwijając swój warsztat, sięgali w głąb swojej wyobraźni niekiedy eksperymentując. Można patrzeć a nie widzieć. Fotografia to przede wszystkim czucie. Istotnym narzędziem podczas tworzenia takich zdjęć jest nieskrępowana stereotypem wyobraźnia, natomiast na etapie odbioru - umiejętność poszerzonej, wieloaspektowej interpretacji ich treści. Opiekunem grup jest Katarzyna Krakowiak.
   


Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu oraz Stowarzyszenie Kameleon zaprasza do udziału

w Ogólnopolskim Festiwalu Wokalno-Plastycznym "Młodych Bajanie?".
Festiwal składa się z dwóch konkursów:
- plastycznego:
TEMAT: "W mojej głowie",
TERMIN NADSYŁANIA PRAC: 15 października 2014 r.
Wiek uczestników: od 5 lat

Każdy uczestnik może przesłać jedną pracę wykonaną dowolną techniką w formacie A3.
Szczegółowy regulamin - pobierz
- wokalnego
W Festiwalu wokalnym podzielony jest na dwie kategorie: solistów i zespoły
TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ: 26 października 2014 r.
PRZESŁUCHANIA FESTIWALOWE: 28 listopada 2014 r.
WARSZTATY WOKALNE I KONCERT LAUREATÓW FESTIWALU: 29 listopada 2014 r.
Wiek uczestników - od 6 lat

Utwory festiwalowe
Szczegółowy regulamin - pobierz
   


Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu serdecznie zaprasza

dn. 04 czerwca 2014 r. o godz. 16.00
na wystawę plastyczną oraz koncert wokalny
uczestników zajęć "Akademia Małolata"
   Andrzej Brzeziński z MDK w Zgierzu -zdobył II miejsce w X edycji Dolnośląskiego Konkursu Keyboardowego, który odbył się dn. 24 kwietnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy. Opiekunem Andrzeja jest Paweł Niewiadomy.
Relacja i galeria

   

Młodzieżowy Dom Kultury prezentował swoją ofertę podczas VII Powiatowych Targów Edukacyjnych w Zgierzu, które odbyły się 25marca 2014 r. na terenie hali MOSiR. UWAGA! W konkursie na najciekawsze stoisko otrzymaliśmy II miejsce, za które Starosta podarował nam sprzęt grający. Dziękujemy Przemkowi i jego firmie ART.STUDIO za wsparcie w urządzaniu stoiska oraz wszystkim, którzy oddali na nas swój głos. Szczególnie dziękujemy naszym wspaniałym wolontariuszkom za godne reprezentowanie naszej placówki. Zapraszamy do MDK.

Zobacz galerię
   

Tak może wyglądać MDK w 2012 - na 60 - lecie placówki.
Póki co są to marzenia... ale jak się bardzo chce to stają się rzeczywistością...

Wizualizacja wykonana przez:
MK - Projekt s.c.
Marek Majewski i Dorota Kuzańska - Majewska
Siedziba: 95 - 100 Zgierz, ul. Matejki 12
Pracownia: 95 - 100 Zgierz, ul. Armii Krajowej 2 lok. 6
>Zobacz zdjęcia<
   

Nasze strony:
Licznik odwiedzin (od 01.01.2009):
101069
<1>   <2>   <3>   <4>   <5>  >>> webmaster : Krzysztof Pisera - > kontakt e-mail <<<